Odjazdowy bibliotekarz - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Odjazdowy bibliotekarz

Do udziału w nietypowym wydarzeniu zachęca Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie. W najbliższą sobotę, 21 kwietnia odbędzie się rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz”. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie Filip Springer.

plakat wydarzenia

Zbiórkę zaplanowano na parkingu przy Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowie o godz. 9:45. Stamtąd uczestnicy wyruszą na polanę z miejscem rekreacyjnym w Lasach Wierzchosławickich. Na miejscu odbędzie się piknik rodzinny przy ognisku.

W wydarzeniu udział weźmie Filip Springer reporter i fotograf, autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze. Pisarz poprowadzi spacer badawczy. Uczestnicy będą wspólnie odkrywać relację człowieka z naturą i szukać efektów zmian klimatycznych zauważalnych w naszym otoczeniu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 18 kwietnia telefonicznie (14) 67-97-215 lub (14) 621 73 90. Można zapisywać się też mailowo: biblioteka@wierzchoslawice.pl.

Rajd organizowany jest w ramach projektu FRSI „Biblioteki dla Klimatu” wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Wierzchosławicach i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie.

Szczegółowe informacje i regulamin rajdu dostępne TU.

(ww)