Otwiera się Tarnowski Szlak Maszkaronów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Otwiera się Tarnowski Szlak Maszkaronów

W ostatni dzień kwietnia (30.04), na dobre rozpoczęcie majówki, otworzy się oficjalnie Tarnowski Szlak Maszkaronów. Małe figurki ze stopów metali, które zawitały do miasta jeszcze w marcu i już podbiły serca zarówno młodszych, jak i starszych tarnowian, dostaną wtedy swoją stronę internetową, mapki, naklejki i pocztówki. W planach są też gadżety dedykowane maszkaronom i inne atrakcje.

Tarnowski Szlak Maszkaronów

Inaugurując długi weekend, 30 kwietnia o godzinie 17 zaplanowano pierwszy, oficjalny spacer Szlakiem Maszkaronów. Pojawią się także artyści, którzy stoją za ich stworzeniem. Spod Tarnowskiego Centrum Informacji, gdzie rozpocznie się zbiórka, spacerowicze odwiedzą kolejno: Maszkarona Wszechświata w Pasażu Odkryć, Maszkarona Strażnika Żywiołów (plac Węgierski), Maszkarona Strażnika Tożsamości (ul. Wałowa 25), Maszkarona Wynalazcę/Wizjonera (plac Szczepanika) Maszkarona Ducha Teatru (przed teatrem), Maszkarona Sprzedawcę Marzeń (przy wejściu do amfiteatru), Maszkarona Młodych (ul. Wałowa naprzeciw kawiarni Sofa), Maszkarona Trefnisia (Wałowa/Zaułek Łokietka), Maszkarona Przybysza-Nowego Mieszkańca (plac Sobieskiego), Maszkarona Filmowca (kino Marzenie), Maszkarona Zaczytanego (ul. Krakowska - Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej), Maszkaronkę Wiedzącą/Tę, Która Wie (woonerf), Czystej Wody Maszkarona (fontanna ul. Bernardyńska) i Zakochane Maszkarony (kładka zakochanych, ul. Nadbrzeżna).

Biuro Promocji Urzędu Miasta Tarnowa przygotowało także bezpłatne, kolorowe mapki Szlaku Maszkaronów, które już w ten weekend będzie można odebrać w Tarnowskim Centrum Informacji. Od 30 kwietnia będzie też dostępna wersja z kolorowymi naklejkami, które dzieci (i nie tylko!) będą mogły naklejać na mapkę, po odnalezieniu każdego z maszkaronków. Od tego samego dnia na www.maszkarony.tarnow.pl dostępna będzie interaktywna mapka.

(mt)