Radio Eska Tarnów: W Tarnowie będzie jeździło się lepiej – rusza kolejna, ważna inwestycja - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Najprawdopodobniej już w lipcu do akcji wkroczą ekipy budowlane. Ich zadaniem będzie kontynuacja niedawno zakończonych prac. Chodzi o budowę połączenia ulicy Starodąbrowskiej od Kołłątaja, przez Mostową do ulicy Gumniskiej. Odbędzie się to m.in. za pośrednictwem kolejnego mostu na potoku Wątok. Ta inwestycja opiewa na grubo ponad 20 milionów złotych.

Wykonawca ma czas na jej realizację do końca tego roku. Jak już informowaliśmy mieszkańcy pobliskich terenów nie są zachwyceni tym rozwiązaniem. Dyrektor Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich Zygmunt Pertkiewicz zapewnia o jego konieczności. „Tylko płynność ruchu ograniczy jego uciążliwość w tej części miasta” - podkreśla. Dodajmy, że ostatnie spotkanie władz miasta z protestującymi zakończyło się częściowym porozumieniem.
Mieszkańcy otrzymają pisemną gwarancję, że budowana droga nie będzie trasą tranzytową. W poniedziałek natomiast planowane jest kolejne spotkanie dyrektora TZDM-u, Miejskiego Inżyniera Ruchu i pracowników Wydziału Architektury magistratu z mieszkańcami, które ma rozwiać pozostałe wątpliwości i uwzględnić ich uwagi.
Warto zauważyć, że w dalszych planach jest przebudowa ulicy Gumniskiej na odcinku od Mostowej do skrzyżowania z ulicami Dąbrowskiego i Konarskiego oraz przebudowa skrzyżowania Gumniska - Dąbrowskiego - Konarskiego.
Władze miasta zapowiadają też modernizację ulicy Dąbrowskiego na odcinku od wspomnianego skrzyżowania do ulicy Ziaji, wraz przebudową tej ostatniej do ulicy Tuchowskiej.
info:Radio Eska Tarnów, http://www.intermaks.pl/index.html?grp=2&info=7477&strona=0