„Skrzypek” premierowo - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

„Skrzypek” premierowo

Premierowy pokaz krótkometrażowego filmu „Skrzypek” w reżyserii Łukasza Olszówki będzie można obejrzeć 19 stycznia w Centrum Sztuki Mościce. Projekcję poprzedzi recital skrzypcowy w wykonaniu Julii Kopackiej. Początek o godz. 17.00.

Zdjęcia do „Skrzypka” realizowane były w połowie 2015 roku w Tarnowie. W filmie zagrali Ireneusz Pastuszak, aktor tarnowskiego teatru, Anna Dzierża, aktorka z Krakowa, Jędrzej Hycnar oraz Ireneusz Mosio, którzy niespełna miesiąc po zakończeniu zdjęć dostali się do szkół teatralnych na wydział aktorski, a także Mateusz Żelazo, Przemysław Witek i Oliwia Jamróg. Symboliczną rolę w filmie odegrał tarnowski historyk i regionalista – Antoni Sypek.

Autorem zdjęć jest Michał Wojtasik. Muzykę napisał Łukasz Olszówka – scenarzysta i reżyser filmu. Nieocenioną pomoc w procesie produkcji twórcy zawdzięczają Mariuszowi Widawskiemu, współpracownikowi Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W sumie do powstania filmu przyczyniło się kilkadziesiąt osób fizycznych i instytucji z Tarnowa oraz innych części Polski.

„Skrzypek” jest projektem non-profit. Powstał z pasji i zaangażowania wielu ludzi, którzy nieodpłatnie pracowali przy jego realizacji.

Głównym przekazem filmu jest to, że warto w życiu być dobrym człowiekiem i dążyć do realizacji swoich marzeń. Każdy z widzów będzie mógł utożsamić się z tytułową postacią „Skrzypka”, nawet jeżeli nigdy nie trzymał w swoich dłoniach skrzypiec.

Projekcję filmu poprzedzi półgodzinny recital skrzypcowy. Zagra Julia Kopacka – młoda, utalentowana, świetnie zapowiadająca się krakowska skrzypaczka, studiująca obecnie w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatką licznych konkursów skrzypcowych. W 2017 roku została wyróżniona na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA.

Bilety na to wydarzenie w cenie 5 zł do nabycia m.in. TUTAJ.

Zwiastun filmu można obejrzeć TUTAJ.

(ks)