Uwaga, kolejne zmiany na Elektrycznej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Uwaga, kolejne zmiany na Elektrycznej

Dziś w nocy (z 20 na 21 maja) częściowo zamknięte dla ruchu samochodowego zostanie skrzyżowanie modernizowanej ulicy Elektrycznej z ulicami Wyszyńskiego i Klikowską. Skrzyżowanie zostanie przebudowane, stąd konieczność wprowadzenia ograniczeń.

Na skutek zmian nie będzie możliwości przejazdu w ciągu ulicy Klikowskiej od strony centrum miasta. Kierowcy mogą ominąć utrudnienia, korzystając z wyznaczonego objazdu, prowadzącego od Klikowskiej, przez ulicę Romanowicza, aleję Piaskową i ulicę Elektryczną. Organizacja ruchu, która zostanie wprowadzona dziś w nocy, będzie obowiązywać przez około 6 tygodni, do końca czerwca.

Zakończenie rozbudowy Elektrycznej jest planowane na przełom trzeciego i czwartego kwartału. Koszt modernizacji wynosi około 38 milionów złotych, a po jej zakończeniu kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w obu kierunkach, jak na ulicy Spokojnej. Gruntowna przebudowa obejmuje odcinek Elektrycznej o długości około 1,4 kilometra. Na skrzyżowaniach ulic Spokojnej, Elektrycznej, Piaskowej oraz Elektrycznej, Wyszyńskiego i Klikowskiej powstają ronda, które znacząco usprawnią ruch samochodowy. Rowerzyści i piesi będą bezpieczniejsi, bo wzdłuż jezdni zostaną poprowadzone chodniki i ścieżki rowerowe. Docelowo nowy ciąg komunikacyjny, nieformalna północna obwodnica Tarnowa, a formalnie droga wojewódzka nr 973, ma połączyć węzeł autostradowy z tarnowską Strefą Aktywności Gospodarczej.

(dm)