Wystawa „Tam gdzie pieprz rośnie” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wystawa „Tam gdzie pieprz rośnie”

Galeria Niebieska Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie przy ul. Krakowskiej 4 zaprasza na wystawę prac matki i córki, czyli Iwony Urbańskiej-Bać i Oliwii Joseph - „Tam gdzie pieprz rośnie”. Jej wernisaż odbędzie się w środę 15 maja o godz. 17. Wstęp wolny.

Plakat wystawy Oliwii Joseph i Iwony Urbańskiej-Bać

Oliwia Joseph jest absolwentką Liceum Plastycznego w Rzeszowie i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wyjechała do Afryki, gdzie pieprz rośnie. - Odpłynęłam już tak daleko od brzegów i ram sztuki, że poruszam się w jej świecie jedynie z dziecinną ciekawością i z potrzeby chwili. Te minuty spędzone z samą sobą z podartymi papierkami i zdjęciami to są moje odlegle krainy, w których rośnie przysłowiowy pieprz i życie codzienne nie wcina się w kadr. Nieważne na jakiej szerokości graficznej stoją nasze stopy – jeśli głowa potrafi znaleźć się w krainie, w której pieprz rośnie – istnieją szanse na najpiękniejsze odwiedziny samego siebie. Czego Wam wszystkim życzę – mówi o sobie.

Iwona Urbańska-Bać ukończyła natomiast studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Projektowania Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. - Od zawsze poszukiwałam swojej ścieżki, błądziłam po bezdrożach przedzierając się przez dżunglę sztuki. Aż na końcu świata, właśnie tam, gdzie pieprz rośnie odnalazłam swoją prawdę artystyczną. Przemówiły kształty i kolory. Plamy światła nakreśliły drogę, którą teraz chce podążać. Zawdzięczam to mojej córce. Dlatego razem z nią chcę Państwa zaprosić w ten skomplikowany i niejednoznaczny świat tropików, gdzie właśnie rośnie pieprz i wiele innych przypraw, które nadają życiu więcej smaku – zachęca do odwiedzenia wystawy.

Ekspozycja czynna będzie do piątku, 21 czerwca.