Zgłoś się po stypendium artystyczne - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zgłoś się po stypendium artystyczne

Do 15 maja można składać wnioski o przyznanie stypendium artystycznego. Dokumenty przyjmowane są w Wydziale Kultury magistratu przy Rynku 7. Wyróżnienia zostaną wręczone podczas gali Nagród Miasta Tarnowa, która planowana jest pod koniec czerwca w ramach święta miasta w amfiteatrze. Wysokość stypendium artystycznego wynosi 5 tys. zł.

stypendia

Stypendia to wsparcie dla osób twórczych, których energię i pomysły warto wykorzystać dla rozwoju kultury Tarnowa. Pozwolą realizować artystyczne projekty najbardziej obiecującym i oryginalnym twórcom; mają charakter motywacyjny dla artystów, którzy w danym roku chcą realizować projekty artystyczne.

Stypendia artystyczne na realizację określonego projektu artystycznego będą przyznawane w kilku dziedzinach twórczości artystycznej: literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr oraz film. O jednorazowe świadczenie mogą ubiegać się osoby będące mieszkańcami Gminy Miasta Tarnowa lub tworzące na tym terenie.

Warto także zaznaczyć, że w danym roku kalendarzowym wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek o przyznanie stypendium artystycznego. W przypadku, gdy projekt artystyczny realizowany będzie przez grupę, osoby te mogą złożyć tylko jeden wspólny wniosek.

Szczegóły o tym, jak złożyć wniosek, znajdują się w regulaminie uchwały Rady Miejskiej (link tutaj).

(mt), zdjęcie z archiwum