Dwa domowe mecze piłkarek Iskry - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa domowe mecze piłkarek Iskry

Po krótkiej przerwie, w sobotę kolejne ligowe mecze rozegrają piłkarki TS Iskra Tarnów. Zarówno seniorki, jak i juniorki tarnowskiego klubu rozegrają swoje mecze na boisku w Woli Rzędzińskiej.

Piłka do piłki nożnej

W siedemnastej kolejce trzeciej ligi, tarnowianki w sobotę o godz. 19.30 rozpoczną mecz z Iskrą Brzezinka. Zespół ten zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli, mając dokładnie dwa razy mniej punktów od klasyfikowanej na trzeciej pozycji Iskry. Bilans jego występów to sześć wygranych, trzy remisy i siedem porażek. Na wyjazdach radzi sobie przy tym podobnie jak w meczach domowych. U siebie zdobył 10 punktów, a z delegacji przywiózł 11 „oczek”. Na wiosnę zanotował natomiast po dwie wygrane i porażki oraz jeden remis. W październikowym meczu w Brzezince, tarnowianki po strzałach Amelii Miterki, Oliwii Patyk i Pauliny Wałaszek, pokonały gospodynie 3-0 (1-0).

Walcząca wciąż o awans do czołowej ósemki w Polsce, występująca w Centralnej Lidze Juniorek U-16, ekipa TS Iskra, w sobotę o godz. 17 zmierzy się w Woli Rzędzińskiej z KS Uniwersytet Jagielloński. Dla zajmujących szóste miejsce krakowianek będzie to ostatni mecz w sezonie. Dotychczas zdobyły 17 punktów (wliczając już w to walkower, jaki dostaną za spotkanie ostatniej kolejki z LUKS Wisła Nowy Korczyn) i plasują się w tabeli na szóstej pozycji. Ich dorobek to pięć wygranych, dwa remisy oraz sześć porażek. Na wiosnę odniosły na boisku tylko jedno zwycięstwo (4-0) z UKS Wisła Kraków, w pierwszej rundzie niespodziewanie pokonały natomiast Iskrę 3-1 (0-1). Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobyła wówczas w 25 min Zuzanna Wróbel, po zmianie stron do tarnowskiej bramki trafiały natomiast Maja Homenda, Lidia Kulka oraz Zuzanna Płaszewska.