„Jaskółki” jadą do Bawarii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

„Jaskółki” jadą do Bawarii

Po odwołaniu ze względu na niekorzystne prognozy pogody meczu z Polonią Piła, w trzeciej kolejce Krajowej Ligi Żużlowej, Unię Tarnów czeka wyjazd do Bawarii. W niedzielę o godz. 17 „Jaskółki” zmierzą się z Trans MF Landshut Devils.

Żużlowiec Unii Tarnów

Niemcy w poprzednim sezonie jeździli w Polskiej Lidze Żużlowej, czyli obecnej Metalkas 2. Ekstralidze, Ekipa z Landshut ukończyła rozgrywki na bezpiecznym piątym miejscu, odnosząc sześć zwycięstw i doznając ośmiu porażek. Ze względu na zmianę przepisów została jednak zmuszona do opuszczenia zaplecza PGE Ekstraligi i startów w Krajowej Lidze Żużlowej.

Przed sezonem z drużyny odeszli: Dmitri Berge, Norick Bloedern, Kai Huckenbeck i Jonas Jeppesen. Do ekipy dołączyli natomiast dwaj Niemcy: 30-letni Valentin Grobauer i 17-letni Kacper Cymerman (w ubiegłym roku żaden z nich nie jeździł w Polsce) oraz dwaj Szwedzi – 39-letni Antonio Lindbaeck (Investhouseplus PSŻ Poznań) i 30-letni Victor Palovaara (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski).

Ekipa z Landshut ponownie jak tarnowianie rozegrała do tej pory tylko jeden ligowy mecz (zaplanowany na ubiegłą niedzielę domowy pojedynek z OK Kolejarzem Opole został przełożony na niedzielę 26 maja). W ostatnią niedzielę marca, pokonała na swoim torze 48-42 Optibet Lokomotiv Daugavpils. Najlepszymi zawodnikami w zwycięskim zespole byli wówczas: Antonio Lindbaeck – 11 pkt., Kim Nilsson – 10 pkt. oraz Erik Riss – 9 pkt.

W tarnowskim zespole zadebiutować ma w niedzielę, 19-letni Jan Rachubik. Został on wypożyczony z Orlen Oil Motoru Lublin i barwy Unii reprezentował będzie jedynie w meczach ligowych. W 2021 roku startował on w drugoligowym specHouse PSŻ Poznań, w 21 biegach zdobywając 8 punktów. Dwa ostatnie sezony spędził natomiast jako zawodnik Motoru Lublin, występując w Ekstralidze U24. W 2022 roku zdobył w 38 biegach 28 punktów, a w ubiegłym roku wystartował 43 razy i zdobył 26 „oczek”.

Składy awizowane na niedzielny mecz

Trans MF Landshut Devils: 9. Kim Nilsson, 10. Valentin Grobauer, 11. Lukas Baumann, 12. Erik Riss, 13. Antonio Lindbaeck, 14. Mario Hausl, 15. Erik Bachhuber, 16. Marius Hillebrand.

Unia: 1. Daniel Jeleniewski, 2. Daniel Klima, 3. Adrian Cyfer, 4. David Bellego, 5. Timo Lahti, 6. Jan Rachubik, 7. Jan Heleniak.