Judocy Błękitni z medalem OOM - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Judocy Błękitni z medalem OOM

Podczas weekendu judocy Błękitnych Tarnów rywalizowali w rozgrywanych w Trzebnicy finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Wrócili z nich ze srebrnym medalem w rywalizacji zespołów mieszanych.

Judocy Błękitnych Tarnów, medaliści OOM

W reprezentacji Małopolski, która stanęła na najniższym stopniu podium wystąpiła trójka podopiecznych trenera Krzysztofa Sieniawskiego: Bartosz Bogacz (60 kg), Maksymilian Marcinek oraz Krzysztof Puzio (obaj 81 kg). W pojedynku eliminacyjnym, Małopolska pokonała 4-2 Wielkopolskę I, aby w półfinale zwyciężyć 4-3 Śląsk (po sześciu walkach notowano remis 3-3 i zaszła konieczność dolosowania jednej kategorii wagowej). W finale reprezentanci naszego województwa przegrali natomiast z Wielkopolską II.

Indywidualnie najlepiej z tarnowian spisał się startujący w kategorii 55 kg, Bartosz Bogacz. W pierwszej walce pokonał on Macieja Krauckiego z UKJ 225 Warszawa, aby w drugiej ulec późniejszemu mistrzowi, Janowi Kolondrze ze Sparty Skoczów. W walkach repesażowych, zawodnik Błękitnych wyeliminował Jakuba Kołoczka (Janosik Bielsko-Biała) i Kamila Dolotę (Klub Same Judo), w pojedynku o trzecie miejsce przegrał natomiast z Jakubem Muniz Acostą (Czarni Bytom) i sklasyfikowany został na piątej pozycji.

Pozostali startujący w Trzebnicy tarnowianie (reprezentanci Błękitnych i MKS Pałac Młodzieży) nie zdołali awansować do czołowych ósemek w swoich kategoriach wagowych.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejCiepłe mieszkanieTarnów.pl miesięcznik miejski