Koszykarki z Zawady zwyciężyły w Pucharze Tarnowa - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki z Zawady zwyciężyły w Pucharze Tarnowa

Hala widowiskowo-sportowa przy ul. Gumniskiej gościła w sobotę uczestniczki finałowego turnieju „Pucharu Tarnowa w koszykówce” o Puchar Prezydenta Tarnowa. Najlepszym zespołem drugiej edycji największej koszykarskiej imprezy w naszym mieście została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

Na pucharowe zmagania złożyło się osiem turniejów, w których rywalizowały drużyny dwudziestu jeden szkół podstawowych z Tarnowa i powiatu tarnowskiego (łącznie 248 zawodniczek). Honorowy patronat nad turniejem objął prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Zwycięzcą zawodów został trenowany przez Krzysztofa Wawrzonka zespół Szkoły Podstawowej w Zawadzie, w finałowym pojedynku pokonując Szkołę Podstawową nr 3 Tarnów. Trzecia lokata w końcowej klasyfikacji przypadła w udziale ekipie Szkoły Podstawowej nr 9 Tarnów, która w „małym” finale zwyciężyła Szkołę Podstawową z Nowej Jastrząbki.

Kolejność na dalszych miejscach: 5. SP Niedomice, 6. SP nr 23 Tarnów, 7. SP Koszyce Wielkie, 8. SP nr 2 Tarnów, 9. SP Zaczarnie, 10. SP nr 8 Tarnów, 11. SP nr 24 Tarnów, 12. NSP Tarnów, 13. SP nr 18 Tarnów, 14. SP Wojnicz, 15. SP Tarnowiec, 16. SP nr 1 Tarnów, 17. SP nr 10 Tarnów, 18. SP nr 5 Tarnów, 19. SP nr 2 Wola Rzędzińska, 20. NNSP Tarnów, 21. SP nr 15 Tarnów.

Zwycięski zespół z Zawady wystąpił w składzie: Xymena Raputa, Magdalena Makuś, Judyta Strzałkowska, Wiktoria Łazarz, Kinga Korfini, Nikola Łazarz, Lena Kosiba.

Do zespołu „Dream Team 2007 Tarnów” wybrane zostały: Emilia Wawrzon, Weronika Bielawska, Gabriela Golec, Wiktoria Łazarz, Amelia Cieślikowska, Nikola Łazarz, Judyta Strzałkowska, Gabriela Kaczyk, Magdalena Motyka, Żaneta Wilk, Iga Chodorowska oraz Vanessa Moszko. Najskuteczniejszą zawodniczką drugiej edycji została Emilia Wawrzon z SP nr 3 Tarnów, zdobywając 185 punktów.