Młodzicy Pałacu zaczynają walkę w Pucharze ZPRP - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodzicy Pałacu zaczynają walkę w Pucharze ZPRP

Prowadzona przez trenerów Dawida Ciochonia i Macieja Gubernata drużyna MKS Pałac Młodzieży rozpocznie w piątek rywalizację w Pucharze ZPRP młodzików w piłce ręcznej. W 1/16 finału tarnowianie zagrają w dniach 10-12 maja w Przemyślu.

Młodzicy (piłka ręczna) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Pierwszym rywalem Pałacu będzie Vive I Kielce, a mecz ten rozpocznie się w piątek o godz. 16. „Siódemka” z Kielc zakończyła rozgrywki ligi świętokrzyskiej na drugiej pozycji. W dziesięciu meczach kielczanie zanotowali dziewięć zwycięstw, jedynej porażki doznając w bratobójczym pojedynku z Vive II Kielce.

W sobotę o godz. 10 tarnowianie zmierzą się z wicemistrzem śląskiej ligi młodzików, Olimpią Piekary Śląskie. Zespół ten w szesnastu meczach doznał trzech porażek (dwukrotnie przegrał z MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec, w domowym meczu uległ także Grunwaldowi Ruda Śląska), w tabeli ustępując pola jedynie drużynie z Sosnowca.

Ostatnim rywalem ekipy trenerów Dawida Ciochonia i Macieja Gubernata będą natomiast gospodarze turnieju, Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl. Spotkanie to rozpocznie się w niedzielę o godz. 10.45. Przemyślanie to mistrzowie ligi podkarpackiej, w której odnieśli pięć zwycięstw, przegrywając tylko pojedynek ze Stalą Mielec.

Przypomnijmy, że drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów zakończyła rozgrywki małopolskiej ligi młodzików z kompletem 19 zwycięstw, pewnie sięgając po tytuł mistrzów Małopolski. W całym sezonie podopieczni trenerów Dawida Ciochonia i Macieja Gubernata zdobyli 710 bramek, tracąc tylko 325. Oznacza to, że średnio wygrywali spotkanie różnicą ponad 20 trafień.

Zgodnie z nowymi zasadami obowiązującymi od tego sezonu, awans do finału wywalczy tylko zwycięzca turnieju.

Fot. fb. MKS Pałac Młodzieży Tarnów – piłka ręczna dziewcząt i chłopców