Przemysław Bień najszybszy w Biegu Na Zamek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przemysław Bień najszybszy w Biegu Na Zamek

Blisko 130 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie organizowanego przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, VI Biegu Na Zamek Po Miecz Spycymira. Jako pierwszy linię mety osiągnął Przemysław Bień z Bistuszowej.

Start biegu nastąpił na terenie Parku Biegowego „Marcinka”, meta umiejscowiona była na ruinach zamku na Górze Św. Marcina. Trasę o długości 7.5 kilometra najszybciej pokonał Przemysław Bień z Bistuszowej (KS Ryglice – sekcja biegowa), osiągając metę w czasie 31.58 min. Drugie miejsce zajął Piotr Kobylarz (Rzeszowskie Gazele i Gepardy) – 32.14 min, na trzeciej pozycji sklasyfikowany został natomiast Piotr Zając z Łękawicy (Bieniasz Bike/Ekipa z Tarnowa) – 33.10 min. Najszybszym z tarnowian okazał się Marcin Łata z Sokoła Tarnów, który z rezultatem 33.36 min uplasował się na czwartym miejscu. Tuż za nim przybiegli dwaj kolejni mieszkańcy naszego miasta: Krzysztof Ptak – 33.55 min oraz Robert Grajdura (Grupa Azoty Koltar) – 34.04 min.

Wśród kobiet najlepsza okazała się natomiast Monika Węgrzyn z Komorowa (UKS Tiki Taki Kolbuszowa) – 37.37 min, w pokonanym polu zostawiając Karolinę Pałkę z Racławówki – 43.03 min oraz dwie tarnowianki: Barbarę Ufir-Krawczyk (Gnietek Team) - 43.32 min i Monikę Łabno (PTG Sokół Świat Pracy Tarnów) – 45.04 min.

W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: kobiety – 16-19 lat – Monika Węgrzyn; 20-29 lat – Karolina Pałka; 30-39 lat – Barbara Ufir-Krawczyk; 40-49 lat – Monika Kosiba (Husaria Race Team – Tarnowiec) – 48.54 min; 50-59 lat – Danuta Waśko (Czarna) – 49.39 min; powyżej 60 lat – Irena Wiatr (Run Team Dąbrowa Tarnowska) – 54.06 min; mężczyźni – 16-19 lat – Przemysław Lorkiewicz (Rudka) – 43.45 min; 20-29 lata – Marcin Łata; 30-39 lat – Przemysław Bień; 40-49 lat – Piotr Zając; 50-59 lat – Paweł Moździerz (Sokół Tarnów) – 36.46 min; 60-69 lat – Antoni Tarza (Ekipa z Tarnowa – Zgłobice) – 40.46 min.