Stawką meczu z Opolu dziewiąte miejsce na koniec sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Stawką meczu z Opolu dziewiąte miejsce na koniec sezonu

W ostatnim w tym sezonie meczu Orlen Superligi piłkarzy ręcznych, Grupa Azoty Unia Tarnów zagra z Corotop Gwardią Opole. Pojedynek w opolskiej Stegu Arenie rozpocznie się w sobotę o godz. 18.

Mecz Orlen Superligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty Unia Tarnów - Corotop Gwardia Opole

Stawką spotkania będzie dziewiąte miejsce w końcowej klasyfikacji. Aktualnie zajmują je podopieczni trenera Marcina Janasa, mający o punkt więcej od zespołu z Opola (odpowiednio 36 i 35). Oba zespoły wygrały przy tym 12 spotkań, a 18 razy schodziły z boiska pokonane.

W pierwszej rundzie opolanie przegrali tylko jeden mecz domowy, w siódmej kolejce ulegając 25-30 Orlen Wiśle Płock. W drugiej wiodło im się w Stegu Arenie znacznie gorzej. Pokonali jedynie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski (32-30), pozostałe pięć meczów kończąc porażkami. W rundzie spadkowej przegrali natomiast u siebie 27-28 z Zagłębiem Lubin, aby dwa tygodnie temu wygrać 27-26 z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Wcześniej, w meczach wyjazdowych pokonali Zepter KPR Legionowo (30-18) oraz ulegli Energi Wybrzeżu Gdańsk (29-31).

Oba rozegrane w tym sezonie mecze pomiędzy „siódemkami” z Opola i Tarnowa, kończyły się wygranymi gospodarzy. We wrześniu ubiegłego roku, Corotop Gwardia Opole zwyciężyła przed swoją publicznością 30-26, w grudniowym rewanżu w Arenie Jaskółka Tarnów, górą były natomiast „Jaskółki”, wygrywając 29-26.

Najskuteczniejszym strzelcem opolskiego zespołu jest wychowanek MKS Pałac Młodzieży Tarnów, 24-letni skrzydłowy Mateusz Wojdan – 110 bramek. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje 23-letni rozgrywający Piotr Jędraszczyk – 90 trafień (w 18 meczach), a na trzeciej pozycji plasuje się, grający również na rozegraniu, 34-letni Antoni Łangowski – 86 celnych rzutów.