Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

Od soboty 20 kwietnia do środy 24 kwietnia odbywały będą się XXIII Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. W tym czasie Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie przygotowała sporo atrakcji dla swoich czytelników.

Plakat Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża"

Mieszczące się przy ul. Krakowskiej 4, Czytelnia Naukowa i Czytelnia Czasopism, w tych dniach powitają swoich czytelników upominkami w postaci książek, róż i słodkich pralinek. Każdy czytelnik, który od 20 do 24 kwietnia wypożyczy natomiast książkę w filiach nr 1, 5, 8, 9 oraz 12 otrzyma książkowe upominki, różę, zakładkę do książki lub zawieszkę na drzwi.

W filii nr 13 dojdzie do „Kwiatowo-książkowej wymiany”. Każdy kto odwiedzi w tych dniach tę filię i podaruje wydaną po 2020 roku książkę w dobrym stanie, otrzyma w zamian kwiatową zakładkę wykonaną na szydełku. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

Nie zabraknie również okolicznościowych loterii – filie nr 17 i 18 – w których wygrać będzie można książki lub upominki, bookcrossingu (wymiana książek, gier planszowych i zabawek), warsztatów tworzenia własnych książeczek, facebookowego konkursu o tematyce regionalnej oraz ruchowych, literackich, muzycznych i plastyczno-manualnych gier i zabaw z dawnych lat.

Podczas akcji uhonorowani zostaną także najaktywniejsi czytelnicy Wypożyczalni dla Dorosłych, którzy w ubiegłym roku wypożyczyli i przeczytali największą liczbę książek.

We wtorek 23 kwietnia odbędą się autorskie spotkania – oddzielnie dla dzieci i dorosłych – z obchodzącym w tym roku jubileusz 25-lecia działalności artystycznej, Hubertem Klimko-Dobrzanieckim (pisaliśmy o nich TUTAJ).