Najlepsi w pomaganiu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Najlepsi w pomaganiu

Tegoroczne święto pracowników socjalnych zgromadziło kilkaset osób. Podczas spotkania w auli tarnowskiej delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odznaczeniami nadawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uhonorowano dziewięć osób. Pozostali odebrali honorowe wyróżnienia od prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli.

Obchodzony od 1990 roku Dzień Pracownika Socjalnego jest okazją do złożenia podziękowań osobom pracującym na rzecz innych. - Trudno jest sobie wyobrazić polską rzeczywistość bez państwa udziału. Z serca dziękuję za pracę, którą na co dzień wykonujecie, za empatię, wrażliwość i ogromne serce, które macie dla drugiego człowieka – mówił Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który wziął udział w uroczystości. Piotr Ćwik, wojewoda małopolski, podziękował wszystkim obecnym pracownikom za to, co na co dzień robią dla drugiego człowieka, za ich serce, cierpliwość i niesienie pomoc, tym którzy jej potrzebują.

O specyfice zawodu pracowników socjalnych i wyzwaniach, jakie na nich czekają mówił prezydent Roman Ciepiela. - Państwa praca jest niezwykłym wyzwaniem. Musicie być psychologami, czasem pielęgniarzami, czasem doradcami, a czasem po prostu przyjaciółmi. Za tą pełną zrozumienia postawę bardzo dziękuję i mam nadzieję, że to święto będzie dla państwa autentycznym podziękowaniem od nas wszystkich – podkreślał.- Pracownicy socjalni, niezależnie od tego, gdzie pracują, na co dzień spotykają się z problemami ludzi, którzy w nie mogą poradzić sobie sami. Dobroć i olbrzymie serce, którym darzycie państwo wszystkich, którzy proszą o pomoc to postawa godna podziwu i naśladowania – zaznaczał z kolei Kazimierz Koprowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie. Podziękowania wszystkim zgromadzonym złożyli także parlamentarzyści : Urszula Augustyn, Włodzimierz Bernacki i Wiesław Krajewski.

Dyrektorzy wszystkich jednostek działających w obszarze polityki społecznej otrzymali pamiątkowe obrazy wykonane przez pracowników Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze”.

Nagrodzeni z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Brązowy Krzyż Zasługi - Klaudia Padoł, pracownik Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie

Medal Złoty za Długoletnią Służbę:

Dom Pomocy Społecznej w Tarnowie przy ul. Czarna Droga

1.           Ewa Archacka

2.           Wiesława Stojak

Dom Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Tarnowie

1.           Magdalena Dobrowolska

2.           Krystyna Dubiel

3.           Zofia Kępowicz

4.           Beata Stelmach

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę: