Zapowiedzi weekendowe - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zapowiedzi weekendowe

Nadchodzący weekend zapowiada wiele emocji. Zadowoleni będą zwłaszcza entuzjaści teatru i miłośnicy literatury. Nie zabraknie też sportowych akcentów i okazji do refleksji.

Piątek

Spotkanie autorskie z Weroniką Gogolą i promocja jej powieściowego debiutu „Po trochu” jeszcze dziś o godz. 17:00 w wypożyczalni dla dorosłych MBP (ul. Staszica 6). „Po trochu” to nostalgiczna podróż do lat dziecięcych i młodzieńczych spędzonych w podtarnowskiej wsi – Olszynach.

Przy niesprzyjającej aurze piątkowe popołudnie można spędzić w teatrze w towarzystwie tarnowskich aktorów. Sztuka autorstwa Martina McDonagha „Porachunki z katem” w reżyserii Marcina Hycnara rozpocznie się o godz. 18:00.

Dzisiaj o godz. 19 lider siatkarskiej pierwszej ligi małopolskiej kobiet, zespół UKS Jedynka Tarnów zmierzy się przed własną publicznością z Podkarpaciem Bobowa. Spotkanie to rozegrane zostanie w hali I Liceum Ogólnokształcącego.

Sobota

O godz. 10 w hali przy ul. Gumniskiej nastąpi otwarcie Międzynarodowego Turnieju Szermierczego „Złoty Kasztan”. Rozpoczęcie walk dzieci (rocznik 2006-2007) zaplanowano na godz. 10.10, walki zuchów (rocznik 2008 i młodsi) rozpoczną się o godz. 12, natomiast początek walk młodzików (roczniki 2003-2004) wyznaczono na godz. 14.

Również o godz. 10, tyle że w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 na os. Legionów rozpocznie się mecz małopolskiej ligi piłki ręcznej juniorów młodszych pomiędzy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, a Krakowiakiem Szkoła Gortata Kraków. Po jego zakończeniu, o godz. 11.45 na boisko wybiegną piłkarki ręczne MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów i Kusego II Kraków, które rywalizować będą w  spotkaniu małopolskiej ligi juniorek młodszych.

Na godz. 13 zapraszamy kibiców piłki nożnej na Stadion Miejski w Tarnowie-Mościcach, na którym rozegrany zostanie ostatni w rundzie jesiennej pojedynek trzeciej ligi. Unia Tarnów zmierzy się w nim z Orlętami Radzyń Podlaski.

O dobry humor w sobotnie popołudnie zadbają twórcy Kabaretu Literackiego „NaTenCzas”. Będą wspominać pierwszy w Polsce Kabaret – ZIELONY BALONIK, który poddawał krytyce dziwactwa mieszczańskiego Krakowa. Kawiarnia, w której odbywały się przedstawienia, bardzo szybko stała się miejscem spotkań artystów, literatów, dziennikarzy i całej krakowskiej cyganerii. Aktorzy Tarnowskiego Kabaretu zadbają by i mieszkańcy Tarnowa poznali klimat tamtych czasów i miło spędzili wieczór w tarnowskim teatrze. Spektakle będą grane o godz. 17:00 i 19:30.

Niedziela

Na godz. 10 zaplanowane jest spotkanie małopolskiej ligi piłki juniorów, w którym MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zagra z UMKS PMOS Chrzanów. O godz. 11.45 rozpocznie się natomiast zaległy pojedynek małopolskiej ligi juniorek starszych, pomiędzy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, a Kusym Kraków. Oba te mecze rozegrane zostaną w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 na os. Legionów.

Raz Dwa Trzy, zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Wielokrotnie koncertujący w Tarnowie, tym razem przedstawi materiał z kultowej już płyty „Młynarski”, upamiętniając zmarłego niedawno Mistrza. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w kinie Marzenie.

(ah,sm)