Wędrówka niebieskim szlakiem – etap III - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wędrówka niebieskim szlakiem – etap III

W ramach obchodów 100-lecia istnienia, Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Ziemi Tarnowskiej” w Tarnowie zaprasza na wspólną wędrówkę długodystansowym szlakiem niebieskim, wiodącym z Tarnowa na Wielki Rogacz.

Plakat wspólnej wędrówki niebieskim szlakiem

Trzeci jej etap odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia, a jego trasa wiodła będzie z Jodłówki Tuchowskiej do Bruśnika, a dokładnie na stację PKP w Pławnej. Uczestnicy wycieczki wyruszą o godz. 8 z placu obok biblioteki publicznej „Jodełka” w Jodłówce Tuchowskiej i przejdą przez Ciężkowice (tu zaplanowana jest godzinna przerwa na gorący posiłek we własnym zakresie) i rezerwat „Diable Boisko” do Bruśnika, a następnie na stację kolejową w Pławnej. Trasa liczy około 23 kilometry i około 600 metrów przewyższeń (czas przejścia około 7 godzin). Dojazd do Jodłówki Tuchowskiej i powrót do Tarnowa we własnym zakresie.

Zapisy przyjmowane są do środy 10 kwietnia. Dokonywać można ich przez formularz https://forms.gle/Cb2WG9KZpokpU4Hu9, w biurze PTTK przy ul. Żydowskiej 20 w Tarnowie, telefonicznie 48 694 893 926 lub 14 655 43 52 albo przez e-mail: poczta@tarnow.pttk.pl.

Koszty organizacyjne wynoszą 15 złotych, do tego doliczyć trzeba koszt wstępu do rezerwatu „Skamieniałe Miasto” – 7 złotych normalny, 5 złotych ulgowy. Ubezpieczenie obejmuje tylko członków PTTK z opłaconą składką na rok 2024. Pozostali uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.