Wystawa „Moimi oczami malowane” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wystawa „Moimi oczami malowane”

Od czwartku 4 kwietnia do czwartku 18 kwietnia, w Multimedialnym Centrum Artystycznym przy ul. Wałowej 25 oglądać można będzie wystawę „Moimi oczami malowane”. Zaprezentowane zostaną na niej prace plastyczne dzieci z autyzmem z Przedszkola nr 36 „Pod Parasolem” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowie oraz dzieci i młodzieży z SOSW.

Plakat wystawy "Moimi oczami malowane"

Wystawa zorganizowana jest z okazji przypadającego 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Tego dnia wiele budynków zostanie podświetlonych na niebiesko i różowo – to wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. - My również świecimy oraz prezentujemy szóstą wystawę „Moimi oczami malowane’’. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości oraz potrzeb osób ze spektrum autyzmu – mówi pomysłodawczyni i koordynatorka wystawy, oligofrenopedagog Aneta Radlińska.

„Moimi oczami malowane” to projekt, w którym tworzone przez artystów prace malowane są w dowolnym temacie, za pomocą różnych technik, bez pomocy nauczyciela. To uczniowie i przedszkolaki decydują co powstanie na płótnie, nauczyciel jest tzw. ,,cieniem”, wspiera, jest oraz dostarcza materiały. - Nie zdradzam, co możemy zobaczyć, natomiast podkreślę, że stworzone prace są pełne światła i koloru. Zaobserwujemy postacie, krajobrazy, figury, ikony, znaki... Czy jest to przedstawienie ulubionej chwili...? ostatniego obrazu...? czynności dnia codziennego…?  Ta wystawa to opowieść naszych artystów, to spacer po ich wyobraźni, na który serdecznie zapraszam – dodaje Aneta Radlińska.

Wystawę oglądać będzie można w poniedziałki, środy, czwartki i niedzieli od godz. 10 do 17. Otwarcie wystawy nastąpi 4 kwietnia o godz. 9.45.